Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Էրդողանի հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցության արդիական հարցեր՝ շեշտը դնելով առևտրային և ներդրումային կապերի հետագա ընդլայնման և ռազմավարական նշանակություն ունեցող էներգետիկ նախագծերի իրականացման վրա։
«Մտքեր են փոխանակվել Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ, այդ թվում՝ խաղաղ կարգավորման ամերիկյան առաջարկների համատեքստում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։