ԱՄՆ-ի և Սիրիայի համատեղ հատուկ գործողության արդյունքում ոչնչացվել են ԴԱԻՇ-ի զինապահեստները
ԱՄՆ-ի կենտրոնական հրամանատարության (CENTCOM) տվյալներով՝ սիրիական ուժերի հետ համագործակցող ամերիկացի զինվորականները Դամասկոսի Ռիֆ նահանգում հայտնաբերել և ոչնչացրել են ԴԱԻՇ-ի զենքի պահեստներ՝ բազմաթիվ ավիահարվածների և գետնից գետին իրականացվող պայթյունների միջոցով։
Համատեղ գործողության ընթացքում ոչնչացվել է ավելի քան 130 ականանետ և հրթիռ, մի քանի հարձակողական հրացաններ, գնդացիրներ, հակատանկային ականներ և ինքնաշեն պայթուցիկ սարքեր պատրաստելու նյութեր։ Անվտանգության ուժերը նաև հայտնաբերել և ոչնչացրել են թմրանյութեր։
«Այս հաջող գործողությունը երաշխավորում է, որ ԴԱԻՇ-ի դեմ պայքարում ձեռք բերված հաջողությունները երկարատև են՝ կանխելով խմբավորման կողմից ահաբեկչական հարձակումների վերսկսումը կամ արտահանումը Միացյալ Նահանգներ և ամբողջ աշխարհ։ Մենք կմնանք զգոն և կշարունակենք ագրեսիվորեն հետապնդել ԴԱԻՇ-ի մնացորդներին Սիրիայում», - ասել է ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարության հրամանատար Բրեդ Քուփերը։