Ուկրաինան ԱՄՆ-ին է փոխանցել խաղաղության ծրագրի նախագծի վերաբերյալ իր պատասխանը․ #Axios
Կիևը Վաշինգթոնին է փոխանցել ուկրաինական հակամարտության կարգավորման ԱՄՆ ծրագրի նախագծի վերաբերյալ իր պատասխանը։ Այս մասին հայտնել է Axios-ի լրագրող Բարաք Ռավիդը՝ հղում կատարելով իր սեփական աղբյուրներին։
«Ուկրաինան չորեքշաբթի օրը Թրամփի վարչակազմին է փոխանցել իր պատասխանը ԱՄՆ խաղաղության ծրագրի վերջին նախագծի վերաբերյալ, ինձ ասել են ուկրաինացի և ամերիկացի պաշտոնյաները», - գրել է նա X-ում։
Իսկ Bloomberg-ը հաղորդում է, որ Կիևը Վաշինգթոնին է փոխանցել ԱՄՆ խաղաղության ծրագրի վերամշակված տարբերակը։ Նաև նշվում է, որ եվրոպական երկրները աշխատում են երեք փաստաթղթերի վրա․ Այն նաև նշում է, որ եվրոպական երկրները աշխատում են երեք փաստաթղթերի վրա. առաջինը ուրվագծում է հակամարտության ավարտի ընդհանուր տեսլականը, երկրորդը՝ վերաբերում է Կիևի անվտանգության երաշխիքներին, իսկ երրորդը՝ կենտրոնանում է Ուկրաինայի վերականգնման հետ կապված հարցերի վրա։