Պուտինը կարևոր ազդանշան է հղել Արևմուտքին՝ Ուկրաինայի վերաբերյալ իր հայտարարությամբ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարևոր ազդանշան է հղել Արևմուտքին՝ հայտարարելով, որ Մոսկվան դեռևս պատրաստ է խաղաղ ճանապարհով ավարտել ուկրաինական հակամարտությունը, սակայն որոշակի պայմաններով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, գրել է L'AntiDiplomatico պորտալը։
Հոդվածի հեղինակները կարծում են, որ Պուտինը «մշակել է ուկրաինական հակամարտության զարգացման սցենար»։ Նրանց կարծիքով՝ ՌԴ առաջնորդի հիմնական ուղերձն այն է, որ «Մոսկվան վաղուց է ձգտում բանակցային կարգավորման և պնդում է, որ դիվանագիտական ​​լուծումը հնարավոր է նաև այսօր՝ անվտանգության պայմանների ապահովման դեպքում»։
L'AntiDiplomatico-ն ուշադրություն է հրավիրում այն հանգամանքին, որ Պուտինը «Տարվա ամփոփում» համաժողովում նշել է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ուկրաինական հակամարտությանը վերջ դնելու համար «լուրջ ջանքեր է գործադրում» և դա անում է «բացարձակապես անկեղծորեն»։