Լուկաշենկոն կայցելի Ռուսաստան
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն դեկտեմբերի 21-22-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական միության և Անկախ պետությունների համագործակցության գագաթնաժողովներին։ Միջոցառումները կանցկացվեն Սանկտ Պետերբուրգում, հայտնում է «Пул Первого» Telegram-ալիքը։
Ալիքի տեղեկությամբ, Լուկաշենկոն դեկտեմբերի 21-ին կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին, որը կանցկացվի նեղ և ընդլայնված կազմով։
Օրակարգում ներառված է երկու տասնյակ հարց։ ԵԱՏՄ անդամ պետությունների ղեկավարները կքննարկեն նավթի և նավթամթերքների ընդհանուր շուկաների ձևավորումը, միջազգային գործունեության հիմնական ուղղությունները առաջիկա տարվա համար, ԵԱՏՄ հիմնական գործընկերների հետ առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման մոտեցումները և մի շարք այլ հարցեր։