«Մենք տեսնում ենք շատ լավ բաներ, որոնք տեղի են ունենում Ուկրաինայում և Ռուսաստանում». Թրամփ
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Աբու Դաբիում կայացած բանակցություններից հետո Ուկրաինայում տեղի ունեցող զարգացումները որակել է «շատ լավ»։
«Մենք տեսնում ենք շատ լավ բաներ, որոնք տեղի են ունենում Ուկրաինայում և Ռուսաստանում», - ասել է նա՝ պատասխանելով TASS-ի հարցին:
Նա հրաժարվել է ուղղակիորեն պատասխանել այն հարցին, թե վերանայվո՞ւմ է արդյոք Բուդապեշտում իր և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև անձնական հանդիպման գաղափարը։
Հունվարի 23-ին Աբու Դաբիում տեղի ունեցավ եռակողմ անվտանգության խորհրդակցությունների առաջին օրը։ Երկրորդ հանդիպումը տեղի ունեցավ հունվարի 24-ին։ Ռուսական բանակցային թիմը գլխավորում էր Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի գլխավոր վարչության պետ Իգոր Կոստյուկովը։ Եռակողմ աշխատանքային խմբի ուկրաինական մասը գլխավորում էր Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը։ Հունվարի 24-ին ԱՄՆ-ի նախագահի դեսպանորդ Սթիվեն Ուիթքոֆը հաստատեց այս շաբաթ եռակողմ բանակցությունների նոր փուլ անցկացնելու ծրագրերը։