«Փենթագոնը պատրաստում է երկրորդ ավիակիրը՝ Մերձավոր Արևելքում տեղակայելու համար»․ #WSJ
Փենթագոնը ծրագրում է երկրորդ ավիակիր հարվածային խումբը տեղակայել Մերձավոր Արևելքում, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում կատարելով երեք անանուն ամերիկացի պաշտոնյաների։
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել է, որ դիտարկում է տարածաշրջան երկրորդ ավիակիր ուղարկելու հնարավորությունը, և անանուն պաշտոնյաներից մեկը թերթին ասել է, որ տեղակայման մասին հրամանը կարող է տրվել մի քանի ժամվա ընթացքում։
Պաշտոնյաները նշել են, որ նախագահը դեռևս պաշտոնական հրաման չի տվել։ Այնուամենայնիվ, Փենթագոնը պատրաստում է հարվածային խումբը տեղակայելու, հավանաբար Արևելյան ափից, երկու շաբաթվա ընթացքում։
«USS George H.W. Bush ավիակիրը ներկայում մի շարք զորավարժություններ է անցկացնում Վիրջինիայի ափերի մոտ, և... սա կարող է արագացնել այդ զորավարժությունները», - նշում է թերթը՝ հղում կատարելով պաշտոնյաներին։