«Իրանը հարվածներ է հասցրել Մերձավոր Արևելքում գտնվող ավելի քան 20 ամերիկյան բազաների». ԻՀՊԿ
Իրանը հարվածներ է հասցրել Մերձավոր Արևելքում գտնվող ավելի քան 20 ամերիկյան բազաների, Իսրայելի պաշտպանության ուժերի (IDF) հրամանատարական շենքի և Թել Ավիվի պաշտպանական համալիրի, հայտարարել է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (IRGC):
«Իրանական բանակի թիրախների թվում էին տարածաշրջանում գտնվող 27 ամերիկյան բազաները, Իսրայելի բանակի գլխավոր հրամանատարության շտաբ-բնակարանը և Թել Ավիվի խոշոր պաշտպանական արդյունաբերական համալիրը», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ ԻՀՊԿ-ն «թույլ չի տա լռեցնել սիրենաները» Իսրայելում և ամերիկյան բազաներում և կձեռնարկի «ավելի հզոր հարձակում թշնամու օբյեկտների և թիրախների վրա»։