Իրանի նոր գերագույն առաջնորդ է նշանակվել Խամենեիի որդին
Իրանի Փորձագետների խորհուրդը հաստատել է, որ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ավիահարվածների հետևանքով զոհված այաթոլլա Ալի Խամենեիի որդին՝ Մոջթաբա Խամենեին, ընտրվել է Իսլամական Հանրապետության նոր գերագույն առաջնորդ, ասվում է Խորհրդի հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է Tasnim-ը։
Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին հայտարարել է, որ Խամենեիի որդուն ընտրել են՝ չնայած ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներին՝ հարված հասցնել փորձագետների խորհրդի նիստին:
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հավատարմության երդում է տվել Մոջթաբա Խամենեիին և պատրաստակամություն հայտնել հետևել նրա ցուցումներին:
Հիշեցնենք, որ Իրանի նախկին գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին զոհվել է ԱՄՆ-Իսրայել ռազմական գործողության առաջին օրը՝ փետրվարի 28-ին։