Իրանի անօդաչու թռչող սարքերը հարձակվել են Բաղդադի «Կանաչ գոտի» տարածքի վրա, որտեղ գտնվում են դիվանագիտական առաքելություններն ու կառավարական գրասենյակները: Հարվածը վնասել է «Ալ-Ռաշիդ» հյուրանոցի վերին հարկերը, որտեղ տեղակայված է Եվրոմիության EUAM Իրաք առաքելության գլխավոր գրասենյակը: Տարհանումները շարունակվում են, զոհերի մասին տեղեկություններ չկան: Մեկ այլ տարբերակի համաձայն՝ շենքում կարող է տեղակայված լինել նաև ԱՄՆ-ի դեսպանատան լոգիստիկ աջակցության ծառայությունը։
Ավելին, ԻՀՊԿ-ն հայտարարել է «ԱՄՆ-ի կործանիչների տեղակայման անգարների» ոչնչացման մասին ԱՄԷ-ի «Ադ-Զաֆրա» և Բահրեյնի «Շեյխ Իսա» ավիաբազաներում։
«ԻՀՊԿ-ն կշարունակի հարվածներ հասցնել Մերձավոր Արևելքում գտնվող ԱՄՆ ռազմական բազաներին մինչև դրանց լիակատար դուրսբերումը տարածաշրջանից», - հայտարարել է կորպուսը: