«Հիմա, երբ Իրանը պարտվեց, Ամերիկայի ամենամեծ թշնամին Դեմոկրատական կուսակցությունն է». Թրամփ
«Հիմա, երբ Իրանը պարտվեց, Ամերիկայի ամենամեծ թշնամին արմատական ձախակողմյան կուսակցությունն է՝ ցավալիորեն անգործունակ Դեմոկրատական կուսակցությունը։ Շնորհակալություն այս հարցի նկատմամբ ձեր ուշադրության համար», - գրել է Թրամփը։
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի փոքրամասնության առաջնորդ Հաքիմ Ջեֆրիսը մեղադրել էր Դոնալդ Թրամփին և «հանրապետական ծայրահեղականներին» Մերձավոր Արևելքում «սեփական կամքով անխոհեմ պատերազմ» սանձազերծելու մեջ։
«Մեզ անհրաժեշտ է ռեժիմի փոփոխություն Ամերիկայում», - գրել է Ջեֆրիսը՝ հավելելով, որ Թրամփի գործողությունների պատճառով Միացյալ Նահանգները դարձել են ավելի քիչ անվտանգ։
ԱՄՆ-ի Դեմոկրատական կուսակցությունը պատրաստվում է կաթվածահար անել Քոնգրեսի վերին պալատը։ Դեմոկրատները ցանկանում են կիրառել նախագահական ռազմական լիազորությունների վերաբերյալ բանաձևերի վերաբերյալ պարտադրված և կրկնվող քվեարկությունների մարտավարությունը։ Քալիֆորնիայի դեմոկրատ սենատոր Ադամ Շիֆը բացատրել է այս որոշումը՝ Իրանի դեմ ռազմական գործողության պատասխանատվությունը ստանձնելու համար. «Պատմության մեջ իրեն ամենաթափանցիկ համարող վարչակազմի համար նրանք թաքնվում են այս պատերազմի ցանկացած պատասխանատվությունից»։
Time-ը հաղորդել է, որ դեմոկրատները ցանկանում են խափանել հանրապետականների ծրագրերը՝ ընդունելու «SAVE America» օրենքը, որը կխստացնի քվեարկության կանոնները դաշնային ընտրություններում։
«SAVE» օրենքը Հանրապետական կուսակցության անդամների և նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությունն է։ Այն կպահանջի, որ ԱՄՆ քաղաքացիները ներկայացնեն վավեր լուսանկարով անձը հաստատող փաստաթուղթ՝ ընտրություններին մասնակցելու համար։
Հանրապետականները ցանկանում են օրինագիծն ընդունել մինչև 2026 թվականի նոյեմբերին կայանալիք միջանկյալ ընտրությունները։
6000:06
82Երեկ, 23:06
«Ա՛յ տղա, դու ո՞վ դառար, որ զոհվածի մորը քաշքշես, հորը կալանավորես»․ Ռուբեն Մխիթարյան (տեսանյութ)
69Երեկ, 22:48
«Հունիսի 7-ը կհիշվի՝ որպես օր, երբ հայերն ընտրել են՝ ապրել ազատ և ուժեղ Հայաստանում»․ Սամվել Կարապետյան (տեսանյութ)