Իսրայելում հաստատել են Նեթանյահուի՝ Լիբանանի նախագահի հետ զրույցի անցկացման ծրագրերը
Իսրայելի նորարարության, գիտության և տեխնոլոգիաների նախարար Գիլա Գամլիելը «Գալեյ ՑԱՀԱԼ» ռադիոկայանի եթերում հաստատել է, որ վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի և Լիբանանի նախագահ Ջոզեֆ Աունի միջև զրույց է նախատեսվում։
«Հուսով եմ, որ այս քայլը ի վերջո կհանգեցնի Լիբանանի՝ որպես պետության բարգավաճմանն ու զարգացմանը», - ասել է նա։ Գամլիելի խոսքով, ով մտնում է Իսրայելի անվտանգության կաբինետի կազմի մեջ, այդ զրույցի անցկացումը մշակվում է արդեն «երկար ժամանակ»։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Իսրայելի և Լիբանանի առաջնորդները բանակցություններ կվարեն այսօր։ Նա նշել էր, որ այն կլինի առաջին զրույցը վերջին 34 տարվա ընթացքում։