Իսրայելական ինքնաթիռները հարձակվել են Լիբանանի հարավում գտնվող շտապօգնության կայանի վրա
Իսրայելական ռազմական ինքնաթիռները հարձակվել են Լիբանանի հարավում գտնվող Հանավիա բնակավայրի շտապօգնության կայանի վրա։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ին՝ հղում կատարելով լիբանանյան ռազմական աղբյուրին։
«Թշնամու ինքնաթիռներն ամբողջությամբ ոչնչացրել են կայանը։ Զոհվել են անձնակազմի չորս անդամներ»,- ասել է աղբյուրը։
Լիբանանի առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ մարտի 2-ից մինչև մայիսի 21-ը Իսրայելի հարձակումների հետևանքով զոհվել է առողջապահական համակարգի 116 աշխատակից, ևս 263-ը վիրավորվել են։ Զոհվածների թվում են շտապօգնության 111 աշխատակիցներ։ Գերատեսչությունը նաև հայտնել է շտապօգնության 147 օբյեկտների և խմբերի վրա հարձակումների, 139 շտապօգնության մեքենաների վնասման և 31 շտապօգնության կայանների խոցման մասին։ Բացի այդ, վնասվել է 16 հիվանդանոց, որոնցից երեքը դադարեցրել են աշխատանքը։