Հինգշաբթի, 02 հուլիսի, 2026 թ., 17:20
Իրանի իշխանությունները սպասում են, որ 100 երկրի ներկայացուցիչներ կժամանեն Իրան՝ մասնակցելու գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի հրաժեշտի արարողությանը։ Այս մասին հայտնել է Իսլամական Հանրապետության ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղային։
«Սպասվում են հյուրեր մոտ 100 երկրներից՝ քաղաքական գործիչներ, պետությունների ղեկավարներ, խորհրդարանների նախագահներ, արտաքին գործերի նախարարներ կամ կառավարության հատուկ ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև մեծ թվով հասարակական գործիչներ», - ասել է նա։
Բաղային հավելել է, որ օտարերկրյա պատվիրակությունների համար հրաժեշտի արարողությունը կսկսվի ուրբաթ օրը՝ տեղական ժամանակով մոտավորապես ժամը 14:00-ին։