«ԱՄՆ-ն պահանջում է ՑԱՀԱԼ-ի դուրսբերումը Գազայի հատվածից, Լիբանանից և Սիրիայից»․ #Channel13
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն իր կաբինետի նախարարներին տեղեկացրել է, որ ԱՄՆ-ն պնդում է, որ իսրայելական զորքերը պետք է դուրս բերվեն Սիրիայից, Լիբանանից և Գազայի հատվածից։ Այս մասին հայտնում է Channel 13-ը՝ հղում կատարելով իրազեկ աղբյուրին։
Աղբյուրի տվյալներով՝ Վաշինգթոնը շահագրգռված է, որպեսզի Իսրայելի պաշտպանության բանակը «մի շարք հետքաշումներ» իրականացնի երեք ճակատներում, սակայն չի հստակեցնում՝ խոսքը զորքերի ամբողջական, թե մասնակի դուրսբերման մասին է։
Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ Նեթանյահուն դեմ է արտահայտվել դրան և իր նախարարներին ասել է, որ մտադիր է դիմադրել։ «Ես նրանց ո՛չ կասեմ»,- լրատվամիջոոցը մեջբերում է Իսրայելի վարչապետի խոսքը։