Ուկրաինան պայթեցրել է Wildberries-ի 14-րդ պահեստը ՌԴ-ում
Հուլիսի 30-ի առավոտյան ուկրաինական անօդաչու սարքերը հարձակվել են Պերմի երկրամասում գտնվող Wildberries-ի պահեստի վրա: Ուկրաինական Telegram ալիքները, այդ թվում՝ Exilenova+-ը, առաջինն էին, որ հաղորդեցին միջադեպի մասին՝ հրապարակելով հրդեհի լուսանկարներ և տեսանյութեր:
Գործակալությունը և Astra-ն վերլուծել են հրապարակված կադրերը և հաստատել, որ Պերմի երկրամասում գտնվող պահեստը հարձակման է ենթարկվել: Astra-ն պարզաբանել է, որ լոգիստիկ կենտրոնը գտնվում է Զամուլյանկա գյուղում:
Սա Wildberries-ի պահեստների վրա հուլիսի 30-ի առավոտյան կատարված երրորդ հարձակումն է: Նախկինում ուկրաինական անօդաչու սարքերը հարձակվել են Պենզայի մարզում և Ուդմուրտիայում գտնվող շուկայի պահեստների վրա:
Պերմի երկրամասի իշխանությունները դեռևս չեն մեկնաբանել միջադեպը, բայց հայտնել են անօդաչու սարքերի հարձակումը հետ մղելու մասին:
Գործակալության տվյալներով՝ Պերմը գտնվում է Ուկրաինայի սահմանից մոտավորապես 1400 կիլոմետր հեռավորության վրա, ինչը սա Wildberries պահեստի վրա կատարված ամենահեռավոր հարձակումն է դարձնում:
Հուլիսի 18-ից ի վեր Ուկրաինան պարբերաբար թիրախավորում է Wildberries-ի պահեստներն ու լոգիստիկ կենտրոնները Ռուսաստանում և Ղրիմում: Պերմի պահեստի վրա հարձակումը հարձակված թիրախների ընդհանուր թիվը հասցրել է 14-ի: