Չորեքշաբթի, 05 օգոստոսի, 2026 թ., 20:24
Վերջին 48 ժամվա ընթացքում ուկրաինական բանակը հարվածել է Ռուսաստանի կողմից վերահսկվող տարածքներում գտնվող 13 էներգետիկ օբյեկտի։ Այս մասին իր Telegram ալիքում գրել է Ուկրաինայի զինված ուժերի անօդաչու համակարգերի ուժերի հրամանատար Ռոբերտ Բրովդին։
Նրա խոսքով՝ հուլիսի 1-ից օգոստոսի 5-ը տևած գործողության ընթացքում հարձակման է ենթարկվել ընդհանուր առմամբ 201 էներգետիկ օբյեկտ։
Հարվածները, ըստ տեղեկությունների, անջատել են Մարիուպոլ, Մելիտոպոլ, Հենիչեսկ, Բերդյանսկ, Զուգրեշ, Պրիմորսկի Պոսադ և այլ բնակեցված տարածքներ էլեկտրաէներգիա մատակարարող 750, 330, 150 և 110 կՎ ենթակայանները։