ՇՀԿ երկրների ղեկավարները Բիշքեկում 28 փաստաթուղթ են ստորագրել
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ պետությունների ղեկավարները Բիշքեկի գագաթնաժողովում ստորագրել են 28 միջազգային համաձայնագիր։ Հիմնական փաստաթղթերի թվում է կազմակերպության 25-ամյակին նվիրված Բիշքեկի հռչակագիրը։
Հանդիպման մասնակիցները նաև ընդունել են ՇՀԿ հակաթմրամիջոցային կենտրոնի գործադիր կոմիտեի կանոնակարգը։ Փաստաթուղթը սահմանում է տարածաշրջանում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարով զբաղվող կառույցի գործունեության կարգը։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել մշակութային համագործակցությանը։ Պակիստանի Լահոր քաղաքը 2026–2027 թվականների համար ստացել է ՇՀԿ զբոսաշրջային և մշակութային մայրաքաղաքի կարգավիճակ։
Գագաթնաժողովի կարևոր արդյունքներից է նաև Անվտանգության հարցերով պետությունների ղեկավարների խորհրդի հռչակագիրը․ կողմերն ամրագրել են իրենց դիրքորոշումը միջուկային և միջուկային ֆիզիկական անվտանգության ոլորտում բազմակողմ գործընկերության ամրապնդման վերաբերյալ։