«350 հազար մարդ ճռռում է, որ պահի 800 հազար մարդու». Նիկոլ Փաշինյան
Ինչպես արդեն հայտնել էինք, վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն Աստանայում հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Նա անդրադարձել է Հայաստանում տեղի ունեցած թավշյա հեղափոխությանը, առաջիկա ընտրություններին, ինչպես նաև երկրում դեռևս առկա խնդիրներին: «Ինչո՞ւ Հայաստանում շատերը չեն ուզում աշխատել. որովհետև աղքատության նպաստ են ստանում: Մտածում են՝ եթե աշխատեն, նպաստից կզրկվեն: Իրանց կովերին մորթում են, որ աղքատության նպաստ ստանան, հեռուստացույց չեն առնում, որ աղքատության նպաստ ստանան: 350 հազար մարդ ճռռում է, որ պահի 800 հազար մարդու»,- ասել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը: Նա հավելել է, որ դեռևս պարզ չէ, թե այդ նպաստառուներից քանի՞սն են իրական կարիքավորները. «Մարդ կա տանը նստած է, բայց միլիոնատեր է: Քրեական գործերից մենակ մեկով մի փոքր քաղաքում 500 մլն դրամի վնաս է հասցվել բյուջեին: Մենք ոչ թե մարդկանց ասում ենք՝ աղքատ յոլա գնացեք, որ ընտրություններին գանք, 5000 դրամ ընտրակաշառք տանք, այլ ասում ենք՝ վեր կացեք, դուք կարող եք: Էն քաղաքականությունը, որ մինչև հիմա տարվել է՝ հետ պահել մարդկանց աշխատելուց, մենք դա 180 աստիճանով փոխելու ենք»:
«Պրոբլեմն էն ա, որ Նիկոլ Փաշինյանը ԵՊՀ-ի դիպլոմը ստացել ա վարչապետ դառնալուց հետո». Գեղամ Մանուկյան (տեսանյութ)
1313:12
«Հայաստանը նոր Սեպտեմբերի 21-ի կարիք ունի»․ Սուրեն Սուրենյանց
2113:06
«Էդ ի՞նչ փաստաթուղթ տվեցին ձեզ, Մհեր Գրիգորյանին, որ անթաքույց խոսում եք Տիգրանաշենը հանձնելու մասին». Գեղամ Մանուկյան (տեսանյութ)
4013:00
«Շատ գոհ կլինեմ, եթե որոշեն ՀՀ-ին հեռացնել ՀԱՊԿ-ից». Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
«Եզրակացություններն արեք ինքներդ»․ Տաթևիկ Հայրապետյան (տեսանյութ)
«Եթե ձեզ համար սիրուհի ունեցող վեհափառը նորմալ է, ինձ համար սրբապղծություն է». Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
«Հանգի՛ստ թող վեհափառին». Գեղամ Մանուկյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
4812:30
«Խնդրում եմ՝ դմբդմբացնեն նրանք, ովքեր չգիտեն, որ Կտրիճ Ներսիսյանն ունի աղջիկ». Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)