«Իսկական ընկեր». Բելառուսի հանրային հեռուստաընկերությունն Ալիևի այցի մասին ռեպորտաժ է պատրաստել
Բելառուսի հանրային հեռուստաընկերությունն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ օրերս կատարած այցի մասին ռեպորտաժ է պատրաստել: Հեռուստաալիքը կադրեր է հրապարակել Ադրբեջանի և Բելառուսի նախագահների, ինչպես նաև ադրբեջանցի և բելառուսցի նախարարների բանակցություններից:
Ռեպորտաժի հեղինակները հատուկ ուշադրություն են դարձրել, թե ինչպես է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ընդունել և հրաժեշտ տվել Ալիևին: Հաղորդավարը նշում է, որ դրանք կադրեր են՝ «առանց մեկնաբանության»:
«Իսկական ընկեր, որի վրա կարելի է մշտապես հույս դնել. ահա այսպես է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն բազմիցս արտահայտվել Իլհամ Ալիևի մասին»,- շարունակում է հաղորդավարը: