Ե՞րբ կգումարվի նորընտիր Ազգային ժողովի առաջին նիստը
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական, «Իմ քայլը» դաշինքի անդամ Նիկոլայ Բաղդասարյանը, խոսելով ընտրությունների նախնական արդյունքների մասին, ասել է. «Եթե այս պահին արձանագրված թվերը հիմք ընդունենք, 5% և 7% թույլատրելի շեմը հաղթահարած կուսակցությունները կլինեն «Իմ քայլը» դաշինքը, ԲՀԿ-ն, «Լուսավոր Հայաստան»-ը, այդ դեպքում իրենք համամասնորեն կստանան այդ շեմը չհաղթահարած կուսակցությունների կամ դաշինքների թվերը, որի արդյունքում, եթե այս պահին պահպանենք դա, մոտավորապես 75-78%-ը կստանա «Իմ քայլը» դաշինքը, ինչը նշանակում է՝ մենք կունենանք 101-ից ավելի պատգամավոր, որովհետև 101-ը դա նվազագույն շեմն ա: Կավելանա նաև «Լուսավոր Հայաստան»-ի և ԲՀԿ-ի պատգամավորների քանակը՝ ըստ համամասնորեն իրենց հավաքած ձայների: Մենք կունենաք ոչ թե 101, այլ պայմանական ասեմ, 115 պատգամավոր»,- ասաց նա:
Նախնական հաշվարկով, եթե բողոքարկում տեղի չունենա, 7-րդ գումարման ԱԺ նիստը կկայանա Ամանորի նախաշեմին՝ դեկտեմբերի 29-ին: