«Սահմանադրական կարգի տապալման հոդվածը մի քիչ ծիծաղելի է». Վիտալի Բալասանյան
«Էդ սահմանադրական կարգի տապալման հոդվածը մի քիչ ծիծաղելի է: 0038 հրամանով զորքը բերվել է զորանոցային իրավիճակի, ցանկացած երկրում կգնան դրա, բայց զորքը չի մասնակցել ներքաղաքական հարցերին: Դուք զորք տեսե՞լ եք էն ժամանակ, որ կրակում էին, Չերյոմուխան ներքին զորքերինն էր»,- անդրադառնալով Մարտի 1-ին ու նաև Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ հարուցված քրգործին, ասել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը:
Հարցին՝ այսինքն Ռոբերտ Քոչարյանն անհի՞մն է կալանավորվել, նշել է. «Ժամանակը կգա, կտեսնենք, չեմ կարող ասել: Եկեք առաջ չընկնենք: Սպասենք դատարանի որոշմանը: Չի կարելի օդից մարդկանց վրա մեղք գցել»: