«Չար լեզուները խոսում են Էրդողանի հայկական ծագման մասին». Аргументы и Факты
Ռուսական «Аргументы и Факты» պարբերականը հոդված է հրապարակել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի մասին, ով այսօր 65 տարեկան է դառնում:
Հոդվածում, մասնավորապես, ասվում է, որ իրականում Էրդողանը հայկական ծագում ունի:
«Թուրքիայում չար լեզուները պնդում են, որ իրականում Էրդողանը հայ է: Ստամբուլի Քուլաքսըզ թաղամասը, որտեղ մեծացել է ապագա նախագահը, 1970-ականներին հայկական և հրեական սփյուռքի բնակության վայր էր համարվում»,- գրում է պարբերականը:
Նշվում է, որ ինքը՝ Էրդողանը, Վրաստան կատարած այցերից մեկի ժամանակ հայտարարել է, որ իր նախնիները աջարացիներ են եղել, ովքեր Թուրքիա են մեկնել Բաթումիից: