ԵԽԽՎ-ն վերականգնել է Ռուսաստանի պատվիրակության լիազորությունները
Ռուսական պատվիրակությունը կրկին մասնակցում է Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) հանդիպումներին. այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն՝ նշելով, որ Ռուսաստանին տրվել է լիակատար լիազորություններ՝ ներառյալ քվեարկելու իրավունքը: Այս որոշումը կայացվել է լիագումար նիստում:
116 պատգամավորներ քվեարկել են Ռուսաստանի անդամակցության վերականգնման համար, 62-ը՝ դեմ, ևս 15 պատգամավորներ ձեռնպահ են մնացել:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բանաձևում առաջարկվող փոփոխությունները: Մասնավորապես, մերժվել է խորհրդարանականների խմբի կողմից հետևյալ առաջարկը՝ փաստաթղթից բացառել ռուսական պատվիրակության լիազորությունների հաստատման մասին արտահայտությունը: