«ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը Ռուսաստանի նախագահի ուշադրության կենտրոնում է»․ Լավրով
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը դեկտեմբերի 2-3-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Բաքու: Այցի նախօրեին նա մեկնաբանել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով առաջիկա հանդիպումների օրակարգը:
Սերգեյ Լավրովը Բաքվում հանդիպումներ կանցկացնի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ, գրում է ТАСС գործակալությունը: «ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցով կողմերին աջակցությունը Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունների ցանկում է և Ռուսաստանի նախագահի ուշադրության կենտրոնում: Ելնում ենք նրանից, որ համակարտությունը կարող է լուծվել բացառապես քաղաքական-դիվանագիտական եղանակով, կողմերի միջև երկխոսության ճանապարհով»,- ասված է հայտարարության մեջ: