«2018թ. մայիսից ի վեր ՀՀ-ն ձեռք է բերել աննախադեպ քանակի սպառազինություն». վարչապետ
«2018թ. մայիսից ի վեր ՀՀ-ն ձեռք է բերել աննախադեպ քանակի սպառազինություն և շարունակելու է այդ քաղաքականությունը՝ տարածաշրջանում ռազմական հավասարակշռությունը վերականգնելու ուղղությամբ: Այդ առումով արդեն իսկ լրջագույն քայլեր ձեռնարկվել են». դեկտեմեբերի 6-ին ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Ն. Փաշինյանը:
Ըստ նրա՝ 2020թ. 28 տոկոսով ավելի գումար՝ 66 միլիարդ դրամ կտրամադրվի պաշտպանությանը:
Տնտեսական աճն այս տարվա 7 ամսվա կտրվածքով կազմել է 7,5 տոկոս, 5,9 տոկոս աճ է արձանագրվել աշխատավարձերի բարձրացման առումով: Սննդամթերքի աճն էլ Պարենի համաշխարհային կազմակերպության տվյալով ամենացածրն է՝ 0,1 տոկոս: