«2018թ. մայիսից ի վեր ՀՀ-ն ձեռք է բերել աննախադեպ քանակի սպառազինություն». վարչապետ
![]() 2844 Ուրբաթ, 06 դեկտեմբերի, 2019 թ., 11:45 «2018թ. մայիսից ի վեր ՀՀ-ն ձեռք է բերել աննախադեպ քանակի սպառազինություն և շարունակելու է այդ քաղաքականությունը՝ տարածաշրջանում ռազմական հավասարակշռությունը վերականգնելու ուղղությամբ: Այդ առումով արդեն իսկ լրջագույն քայլեր ձեռնարկվել են». դեկտեմեբերի 6-ին ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Ն. Փաշինյանը: Ըստ նրա՝ 2020թ. 28 տոկոսով ավելի գումար՝ 66 միլիարդ դրամ կտրամադրվի պաշտպանությանը: Տնտեսական աճն այս տարվա 7 ամսվա կտրվածքով կազմել է 7,5 տոկոս, 5,9 տոկոս աճ է արձանագրվել աշխատավարձերի բարձրացման առումով: Սննդամթերքի աճն էլ Պարենի համաշխարհային կազմակերպության տվյալով ամենացածրն է՝ 0,1 տոկոս: |
72122.03.2025, 02:12«Գիտխորհրդի կազմում չեն ներառել դոկտոր-պրոֆեսորների՝ պայմանավորված նրանց քաղաքական հայացքներով». Կարապետ Պողոսյան
88620.03.2025, 19:18«Թիվ 76 դպրոցի տնօրենը, ով փորձում էր կոծկել դասադուլի թեման, Հայկազ Բաղմանյանի կինն է»․ Սյուզի Բադոյան
96420.03.2025, 16:54Հաստատվել է դպրոցներում «Վերջին դաս»-ի ուղեցույցը
89719.03.2025, 19:18«Ծնողները երեխաների անվտանգության երաշխիքներ են պահանջել»․ Սյուզի Բադոյան (լուսանկար)
64119.03.2025, 16:30«Երևանի թիվ 76 դպրոցում քաոս է, դասադուլ»․ Սյուզի Բադոյան (տեսանյութ)