ԵԽԽՎ համազեկուցողները՝ Ադրբեջանում ցուցարարների հանդեպ իշխանության բռնությունների մասին
Ադրբեջանի հարցով ԵԽԽՎ համազեկուցողներ Սթեֆան Շենախը (Ավստրիա) ու Ռոջեր Հեյլը (Մեծ Բրիտանիա) լուրջ անհանգստություն են հայտնել Ադրբեջանում վերջին իրադարձությունների կապակցությամբ, գրում է Turan գործակալությունը:
«Մենք խորապես անհանգստացած ենք խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ ոստիկանության կողմից իրականացված բռնություններով»,- հայտարարել են նրանք՝ նկատի ունենալով խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների դեմ բողոքող ցուցարարների հանդեպ բռնի ուժ կիրառելու մասին հաղորդումները:
Հատկապես մտահոգիչ է «Լրագրողներ առանց սահմանների» միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության հայտարարությունը՝ ցույցերը լուսաբանող լրագրողների նկատմամբ խոչընդոտների և ֆիզիկական բռնությունների վերաբերյալ: Այս բոլոր դեպքերը պետք է հետաքննվեն, և մասնակիցները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն, հավելել են համազեկուցողները:
«Ալենն իր գաստրալյորների թափառախմբով կզբաղվի հայոց և աշխարհի անվտանգությանբ». Արեգ Սավգուլյան
2203:18
«Համոզելու են, որ հայրենիքի մասին նախկին պատկերացումները սխալ են եղել». Արմեն Հովասափյան
4602:06
«Գլյուկոմետրը և դրա համար անհրաժեշտ թեստ-երիզները պետք է լինեն նույնքան հասանելի, որքան հացը». Հրայր Կամենդատյան