Չեխիան «իրենով է արել» Չինաստանից Իտալիա ուղարկված բժշկական դիմակները․ #LaRepubblica
Չեխիան կասկածվում է 110 հազար բժշկական դիմակ յուրացնելու մեջ, որը Չինաստանը տրամադրել էր Իտալիային՝ COVID-19-ի դեմ պայքարի շրջանակներում: Այդ մասին գրում է La Repubblica-ն:
Չեխիայի իշխանություններն այժմ հետաքննում են գործը, որի մասին հաղորդել էր պատգամավոր Լև Չերվինկան։ Ըստ նրա՝ Չեխիայի իշխանությունները հայտարարել են, որ մեծ հաջողությունների են հասել բժշկական դիմակների և բժշկական նյութերի սպեկուլյացիաներով զբաղվողների դեմ պայքարում:
Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ Չեխիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է ապօրինի բեռների մեծ խմբաքանակ:
Ցուցադրվել էին լուսանկարներ և տեսանյութեր, որտեղ երևում էր, թե ինչպես ոստիկանության մեքենաներում դրված են արկղեր, որոնց վրա փակցված են Իտալիայի և Չինաստանի դրոշները, իսկ տուփերը մակագրված են՝ «Առա՛ջ, Իտալիա, մենք ձեզ հետ ենք»: