10 հազար դրամ՝ բաց տարածքում դիմակի առկայության պահանջը խախտելու համար․ նոր առաջարկ
«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացում և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծով առաջարկվում է փոփոխել օրենսգրքի 182.3-րդ հոդվածի 10-րդ մասը՝ հոդվածը լրացնելով նոր մասով, որի համաձայն՝ Արտակարգ իրավիճակի հիմքով հայտարարված արտակարգ դրության ընթացքում ազատ տեղաշարժման պայմանները, պահանջները խախտելը կառաջացնում տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկի չափով:
«Մյուս հոդվածով առաջարկվում է սահմանել 10 հազար դրամ տուգանք․ խոսքը դիմակների պահանջի մասին է։ Գործող կարգի համաձայն՝ բաց տարածքներում այն չունենալը նախատեսում էր 100-250 հազար դրամ տուգանք, այժմ առաջարկվում է սահմանել 10 հազար դրամ։ Ինչ վերաբերում է փակ տարածքներին, ապա քաղաքացու դիմակ չկրելու համար տնտեսվարողները կենթարկվեն պատասխանատվության»,- ասաց Արդարադատության փոխնախարար Վահե Դանիելյանը։
Նա հստակեցրեց՝ «բաց տարածքների մասով պարտադիրի պահանջը վերաբերում է անձի մոտ դիմակի առկայությանը, ոչ թե այն կրելուն»։
ԿԸՀ-ն ամփոփել է 420 ընտրատեղամասերի արդյունքները
2902:12
Ընտրությունների արդյունքները և դրանց հիման վրա նոր խորհրդարանի պատկերը. ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ (տեսանյութ)
30101:24
Ուղիղ միացում՝ ՔՊ-ի նախընտրական շտաբից (տեսանյութ)
10501:12
«Օդանավակայանում ձերբակալում են համացանցում ակտիվ տարածվող տեսանյութի «հերոսին»». Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան