«Անհրաժեշտության դեպքում Պուտինը կխոսի Ադրբեջանի ղեկավարության հետ»․ Պեսկով
Իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում լուրջ մտահոգիչ է, այս մասին «Սպուտնիկ»-ի ուղիղ եթերում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մարտերը պետք է անհապաղ դադարեցվեն։ Հակամարտության կարգավորումն անհրաժեշտ է տեղափոխել քաղաքական և դիվանագիտական դաշտ»,- ասել է նա:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նաև նշել է, որ Ռուսաստանը Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ կապի մեջ է Թուրքիայի հետ:
Պեսկովի խոսքով՝ այժմ ժամանակը չէ հասկանալու, թե ով է ճիշտ և ով մեղավոր, կրակն անհապաղ պետք է դադարեցվի: «Անհրաժեշտության դեպքում Պուտինը կխոսի նաև Ադրբեջանի ղեկավարության հետ»,- ասել է Պեսկովը: