Կատալոնիայի խորհրդարանը դատապարտել է Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից քաղաքացիական բնակչության վրա հարձակումները
Հինգշաբթի, 22 հոկտեմբերի, 2020 թ., 14:00
Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է. «Կատալոնիայի խորհրդարանը հոկտեմբերի 21-ին հայտարարություն է ընդունել, որով կոչ է անում վերջ դնել ռազմական գործողություններին Լեռնային Ղարաբաղում, դատապարտում է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից քաղաքացիական բնակչության վրա հարձակումները և սատարում է կողմերի միջև կառուցողական բանակցություններն՝ ուղղված խնդրի խաղաղ կարգավորմանը, որը պետք է հիմնված լինի Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի մեծամասնության կամարտահայտության հիման վրա»: