«Եթե այդ տեմպերով մարտական գործողությունները շարունակվեին, մենք կկորցնեինք ամբողջ Արցախը»․ ԱՀ նախագահ
Երեքշաբթի, 10 նոյեմբերի, 2020 թ., 10:35
«Եթե այդ տեմպերուվ մարտական գործողությունները շարունակվեին մենք կկորցնեինք ամբողջ Արցախը, կունենայինք ավելի շատ զոհեր, քանի որ արդեն մարտական գործողությունները, ինչ-որ չափով տեղափոխվելով մեր առաջնագծի համար թիկունք, անդառնալի հետևանքներ կունենայինք առաջնագծում՝ այդ 43 օրը առաջնագծում հերոսաբար պայքարող հատկապես ժամկետային զինվորների մասով»,- ուղիղ եթերում հայտարարեց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ նշելով, որ մարտերն ընթանում էին Ստեփանակերտի մատույցներում՝ 2-3 կմ հեռավորության վրա։