«2016-ին գնացիք ու խելոք համաձայնվեցիք նրան, ինչ առաջարկվում էր». Նիկոլ Փաշինյան
«Մենք վատ հարաբերություններ էինք կառուցել Ռուսաստանի հետ, դուք՝ լավ: Եթե էդքան լավ հարաբերություններ էիք կառուցել, այդ ինչպե՞ս ստացվեց, որ մեր ռազմավարական դաշնակցի ներկայացրած առաջարկով Արցախի կարգավիճակի հարցը, ըստ էության, դուրս բերվեց օրակարգից»,- այսօրվա տեսաուղերձում հարց հնչեցրեց վարչապետը:
«Այդ ի՞նչպես եղավ, որ Ապրիլյան պատերազմի կապակցությամբ Ադրբեջանը չպատժվեց, որովհետև դուք գնացիք և խելոք համաձայնվեցիք նրան, ինչ առաջարկվում էր: Այսինքն՝ ընդունեցիք պատերազմ վարելու Ադրբեջանի իրավունքը, լեգիտիմացրիք այդ իրավունքը»,- նկատեց Փաշինյանը:
«Մենք ոչ թե դիվանագիտությունն ենք ձախողել, այլ վերջին 20-25 տարվա դիվանագիտական ձախողումների բեռի տակից դուրս գալու փորձերն ենք ձախողել»,- հավելեց նա: