«Նրանք չպետք է այնտեղ լինեն»․ Մոսկվան Բաքվին հիշեցրել է Ղարաբաղում առկա գրոհայինների մասին
Ծայրահեղական վարձկանները չպետք է լինեն Լեռնային Ղարաբաղում։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 21-ին, РИА Новости-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Օլեգ Սիրոմոլոտովը։
«Մերձավոր Արևելքից զինյալների մասնակցությունը Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողություններին փաստ է, որը հաստատվել է ոչ միայն մեր կողմից»,- հիշեցրել Է ՌԴ փոխարտգործնախարարը:
«Մոտ 2 հազար վարձկան է եղել. Մենք հենց սկզբից մտահոգություն ենք հայտնել ջիհադիզմի գաղափարախոսությունը դավանող ծայրահեղական վարձկանների հայտնվելու կապակցությամբ։ Նրանց նկատմամբ մեր դիրքորոշումը չի փոխվել՝ նրանք այնտեղ չպետք է լինեն»,- ընդգծել է Օլեգ Սիրոմոլոտովը։