«Քյարքին տալուց հետո Սյունիք այլևս չենք կարողանա գնալ». Հրանտ Բագրատյան
![]() 1234 Երկուշաբթի, 04 հունվարի, 2021 թ., 14:30 Նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձավ համացանցում այսօր տարածված այն լուրերին, թե Շուռնուխից հետո Ադրբեջանին է հանձնվելու Արարատի մարզի Տիգրանաշեն (Քյարքի) գյուղը: «Էսօր նման պահանջ են դրել ու մի քանի օր ժամանակ են տվել, որ լքեն Տիգրանաշենը: Քյարքին տալուց հետո մենք Սյունիք այլևս չենք կարողանա գնալ. Արարատի մարզով պրծնում է Հայաստանի Հանրապետությունը...: Ոչ ոք ադրբեջանցիներին չի ասում, որ Քյարքիի բնակիչները Բաքվի ջարդերից փախած մարդիկ են, էդ դեպքում Բաքվում մի թաղամաս առանձնացրեք էս հայերի համար: Կամ եթե դուք ուզում եք Քյարքին, վերևում՝ Իջևանից Բայանդուրը, Ազատամուտը, Ոսկեպարը, ուրեմն՝ մեզ հետ տվեք Արծվաշենը՝ իր հարակից տարածքներով, որոնք շատ մեծ տարածքներ են...: Վարչապետն ու նախագահն հիմա իրենց էնպես են պահում, կարծես՝ Իլհամ Ալիևի հարճերը լինեն»,- ասաց Բագրատյանը: |