«ԵՄ-ը կշարունակի կապ պահպանել Նավալնիի թիմի հետ»․ Բորել
Եվրոմիությունը կշարունակի կապ պահպանել Ալեքսեյ Նավալնիի ներկայացուցիչների հետ, հայտարարել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը՝ մեկնաբանելով վերջերս Ռուսաստան կատարած իր այցը:
Բորելի այցը Մոսկվա տեղի է ունեցել փետրվարի 4-6-ը։
Բորելի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ այցի ժամանակ հանդիպել են «Նավալնիի թիմի» հետ՝ ռուս բլոգերի հետ ԵՄ դիվանագիտության ղեկավարի հանդիպումը կազմակերպելու համար:
«Մենք կշարունակենք շփումները Նավալնիի թիմի հետ, որպեսզի ցույց տանք մեր աջակցությունը»,- ասել է Բորելը՝ ելույթ ունենալով Եվրոխորհրդարանի լիագումար նստաշրջանում:
Բորելը հավելել է, որ Մոսկվա այցի ընթացքում իրեն չի հաջողվել հանդիպել Նավալնիի հետ, սակայն կարողացել է հանդիպել նրա փաստաբանի հետ:
ԵՄ երկրները քննադատում են Նավալնիի վերաբերյալ դատարանի որոշումն, ինչպես նաև չհամաձայնեցված ակցիաների մասնակիցների ձերբակալումը: