Պավլիկ Մանուկյանը, Վարուժան Ավետիսյանը դատապարտվեցին 7 տարով, Սմբատ Բարսեղյանը՝ 25 տարով. հրապարակվեց «Սասնա Ծռեր»-ի գործով դատավճիռը
Չորեքշաբթի, 24 փետրվարի, 2021 թ., 12:40
Քիչ առաջ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մեսրոպ Մակյանի նախագահությամբ 2016 թվականին ՊՊԾ գնդի գրավման գործով վճիռը։
Պավլիկ Մանուկյանը դատապարտվեց 10 տարի ժամկետով ազատազրկման, հաշվի առնվեց 2 տարի կալանքի տակ մնալու հանգամանքը, վերջնական պատիժ սահմանվեց 7 տարի 8 ամիս։
Մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը գրավը որպես խափանման միջոցը կպահպանվի։
Գագիկ Եղիազարյանը՝ 7 տարի 5 ամիս, Արեգ Կյուրեղյանը՝ 7 տարի 1 ամիս, Վարուժան Ավետիսյանը՝ 9 տարի վեց ամիս ժամկետով ազատազրկման դատապարտվեց, որից հանվեց 2 տարի կալանքի տակ մնալը և վերջնական պատիժ սահմանվեց 7 տարի 4 ամիս ժամկետով։ Մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելն անփոփոխ մնաց անձնական երաշխավորությամբ ազատությունը։
Սմբատ Բարսեղյանը դատապարտվեց ազատազրկման 25 տարի ժամկետով, Արմեն Բիլյանը՝ 4 տարի, Սեդրակ Նազարյանը՝ 8 տարի 2 ամիս, էդվարդ Գրիգորյանը՝ 6 տարի 6 ամիս, Մխիթար Ավետիսյանը՝ 7 տարի 6 ամիս ժամկետով ազատազրկման: