Ռուսական ԶԼՄ-ների անդրադարձը Փաշինյանի ելույթին
Ռուսական ԶԼՄ-ներն անդրադարձել են ապրիլի 14-ին խորհրդարանում Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին։ Տարբեր կայքեր մեջբերումներ են կատարել նրա խոսքից։
Սակայն առավել շատ անդրադարձ եղել է Պուտինին Ֆրանսիայի նախագահ անվանելուն:
«Փաշինյանը Պուտինին Ֆրանսիայի նախագահ է անվանել»․ РИА Новости
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում ելույթի ժամանակ շփոթվել է և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին անվանել Ֆրանսիայի նախագահ:
Ելույթի ժամանակ Փաշինյանը թվարկել է համաշխարհային առաջնորդների անունները, և այն բանից հետո, երբ նա նշել է Ֆրանսիայի նախագահի անունը, հայտարարել է Վլադիմիր Պուտինի անունը՝ հավելելով «Ֆրանսիայի նախագահ»:
Այլ կայքեր ևս անդրադարձել են սրան․ «Փաշինյանը շփոթվել է և Պուտինին անվանել Ֆրանսիայի նախագահ», գրում է РБК-ն։
«Փաշինյանը պատահաբար Պուտինին անվանել է Ֆրանսիայի նախագահ»- Iz.ru
«Փաշինյանը Պուտինին Ֆրանսիայի նախագահ է անվանել»-Москва24
«Փաշինյանը վրիպել է և Պուտինին անվանել Ֆրանսիայի նախագահ»- Газета.ru
Անդրադարձ է կատարվել նաև Փաշինյանի՝ հրաժարականի մասին հայտարարությանը․ «Փաշինյանը հայտարարեց, որ հրաժարական կտա ապրիլի վերջին»-Тасс
Նշվում է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ հրաժարական կտա ապրիլի վերջին 10 օրվա ընթացքում՝ խորհրդարանը լուծարելու և արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու համար: