«Չկա՛ հաշտեցում առանց ճանաչման». Բունդեսթագի պատգամավոր
Բունդեսթագի պատգամավոր Ալբերտ Վայլերը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին. «Այսօր նշվում է 20-րդ դարի՝ 106 տարի առաջ, առաջին համակարգված, ծրագրված ցեղասպանության հիշատակի օրը, մոտ 1.5 միլիոն հայ և այլ քրիստոնյա փոքրամասնություններ դաժանորեն սպանվեցին և տեղահանվեցին այն ժամանակվա Օսմանյան կայսրության կողմից: Մինչ օրս Թուրքիային չի իրականացնում իր պատմության այս մութ գլխի ճանաչումը...
Որպես Բունդեսթագ՝ մենք արդեն ճանաչել ենք այդ ցեղասպանությունը։ Կոչ եմ անում թուրքական կառավարությանը ճանաչել այն։ Չկա՛ հաշտեցում առանց ճանաչման»,- գրել է պատգամավորը: