ԱԳՆ-ը՝ Մահաթմա Գանդիի հուշարձանի նկատմամբ վանդալիզմի դեպքի կապակցությամբ
![]() 3047 Հինգշաբթի, 29 ապրիլի, 2021 թ., 18:24 Խստորեն դատապարտում ենք Հնդկաստանի անկախության և պետականության խորհրդանիշ, խաղաղության առաջամարտիկ և հումանիստ Մահաթմա Գանդիի հուշարձանի պատվանդանի կոտրումը և հրկիզումը: Այս մասին ասված է Արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ: «Սա սադրանք է՝ ուղղված դարավոր և անկախությունից ի վեր դինամիկ զարգացող հայ-հնդկական բարեկամության դեմ: Հուշարձանների պահպանման խնդիրը բոլորիս պարտավորություն է, և վանդալիզմի ու պղծման ցանկացած նման արարք ոտնձգություն է համամարդկային արժեքների դեմ, որի իրականացնողները պետք է ենթարկվեն պատասխանատվության օրենքի շրջանակներում»,- ասված է հայտարարությունում: |
42129.03.2025, 03:06Հայտնի են «Արտավազդ 2025» մրցանակաբաշխության արդյունքները (լուսանկար)
50628.03.2025, 01:06«Սոֆի Դևոյանի՝ Հայաստանը ներկայացնող պարախումբն է՝ թրքական գործվածքի դետալներով համալրված հագուստով». Գոհար Ասատրյան (լուսանկար, տեսանյութ)
69727.03.2025, 21:42Մահացել է Արայիկ Օհանյանը (Արզօ)
94623.03.2025, 12:24«Դեղտրիկյանը շատ լավ մարդ էր, ամեն ինչին մասնակցում էր»․ Սերժ Սարգսյան
81521.03.2025, 19:36«Չէր լռում․ և՛ փողոցում է եղել, և՛ ամենուր»․ Բագրատ Սրբազան (տեսանյութ)
81821.03.2025, 19:12«Արա Դեղտրիկյանի նման արտիստին պետք է հուղարկավորեին թատրոնից»․ Արտաշես Ալեքսանյան (տեսանյութ)
79721.03.2025, 18:42Արա Դեղտրիկյանի հոգեհանգստի արարողությունը՝ ուղիղ միացմամբ (տեսանյութ)