ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելությունը կազմված է լինելու 11 միջազգային երկրներից, որոնք ներկայացնելու են ԵԱՀԿ 9 մասնակից պետություններ
![]() 809 Չորեքշաբթի, 19 մայիսի, 2021 թ., 12:10 ԵԱՀԿ ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի՝ հունիսի 20-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրությունների դիտորդական առաքելության ներկայացուցչիներն այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում նշեցին, որ առաքելությունը կազմված է լինելու 11 միջազգային երկրներից, որոնք ներկայացնելու են ԵԱՀԿ 9 մասնակից պետություններ և աշխատելու են այստեղ՝ Երևանում: «Դիտորդները հետևելու են իրավական օրենսդրական դաշտին, քարոզարշավի ընթացքին, ընտրական մարմինների և համապատասխան պետական մարմինների աշխատանքին, անդրադառնալու են ընտրողների հաշվառման, գրանցման հարցերին և ընտրական վեճերի լուծմանը: Մեդիա մոնիթորինգը ևս կազմելու է այս դիտորդական աշխատանքի անբաժան մասը»,- տեղեկացրեց դիտորդական առաքելության ղեկավար Օուեն Մըրֆին: |