Էրդողանը կայցելի Շուշի
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հունիսի 15-ին կայցելի Բաքու, հաջորդ օրը սպասվում է նրա այցը Շուշի քաղաք: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ին՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
«Հունիսի 15-ին սպասվում է Թուրքիայի նախագահի այցն Ադրբեջան։ Սպասվում է, որ հաջորդ օրն Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահները կայցելեն Շուշի քաղաք»,-հայտնել է գործակալության զրուցակիցը։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Թուրքիայի նախագահի այցի ընթացքում Շուշիում տեղի կունենա նոր դպրոցի հիմնարկեքի արարողությունը, որի կառուցման ֆինանսավորումը ստանձնել է Թուրքիան։