ՄԻԵԴ-ը ստացել է գերեվարված զինվորականների վերաբերյալ Հայաստանի դիմումը
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) քննում է Ադրբեջանի կողմից գերեվարված հայ զինվորականների իրավունքների պաշտպանությունն ապահովելու Հայաստանի դիմումը: Այս մասին ТАСС-ի թղթակցին հայտնել են Ստրասբուրգի դատարանում։
«Դատարան նման միջնորդություն է ներկայացվել, այն այժմ քննվում է։ Առայժմ չենք կարող ավելի մանրամասն տեղեկություն տրամադրել»,- ասել է դատարանի ներկայացուցիչը։
Ավելի վաղ ՀՀ կառավարությունը դիմել էր ՄԻԵԴ՝ պահանջելով ապահովել Ադրբեջանի կողմից գերեվարված հայ զինվորականների իրավունքների պաշտպանությունը։