Ֆրանսիան ողջունել է 15 հայ գերիների ազատ արձակումը՝ Ադրբեջանին կոչ անելով ազատել բոլորին
![]() 728 Երեքշաբթի, 06 հուլիսի, 2021 թ., 11:24 «Ֆրանսիան ողջունում է Ադրբեջանի կողմից ձերբակալված 15 հայ քաղաքացիների ազատ արձակումը, ինչպես նաև Հայաստանի կողմից Ֆիզուլիի և Զանգելանի շրջաններում ականապատ դաշտերի քարտեզների տրամադրումը»,- այս մասին ասված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։ Ֆրանսիայի կարծիքով՝ «այդ փոխանակումը, ինչպես և նախորդ՝ հունիսի 11-ին կայացած փոխանակումը, կարևոր քայլ է լարվածության նվազեցման և կողմերի միջև վստահության վերականգնման գործում»: «Ֆրանսիան կոչ է անում կատարել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ ստանձնած պարտավորությունները, ներառյալ՝ բովանդակալից երկխոսության վերականգնումն ու պահվող բոլոր հայ գերիների ազատ արձակումը»,- ընդգծել են նախարարությունում: «Մինսկի խմբի իր գործընկերների հետ միասին Ֆրանսիան կոչ է անում շարունակել այդ դրական դինամիկան և վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ աջակցելու Կովկասում տևական խաղաղությանը»,- նշվում է հայտարարության մեջ: |
123:36
5923:30
7123:24
6323:18
5823:12
«Քննիչները միջնորդությունը չեն կարողանում հիմնավորել․ այժմ տեսաերիզները պետք է հետազոտենք»․ Վարդուհի Էլբակյան (տեսանյութ)
10322:54
«Դուք կարող եք մոռանալ ձեր ինքնությունը, բայց նրանք չեն մոռանա և չեն ների ձեզ հայ լինելու համար»․ Բենիամին Մաթևոսյան (տեսանյութ)