Լավրովը՝ Աֆղանստան ռուսական զորք մտցնելու հնարավորության մասին
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ մեկնաբանելով Աֆղանստան ռուսական զորքեր մտցնելու հնարավորության մասին հարցը, հայտարարել է, որ պատասխանն ակնհայտ է:
«Արդյո՞ք մերոնք կմտնենք Աֆղանստան։ Կարծում եմ՝ պատասխանն ակնհայտ է»,- ասել է ԱԳ նախարարը։
Միևնույն ժամանակ Լավրովը նշել է, որ ՀԱՊԿ-ն անմիջապես կքննարկի Տաջիկստանին օգնելու հնարավորությունն՝ Աֆղանստանից գրոհայինների հարձակման դեպքում:
Բացի այդ, դիվանագետը հայտարարել է, որ Աֆղանստանից ամերիկյան զորքերի դուրսբերումը նշանակում է, որ ԱՄՆ-ն ընդունել է իր պարտությունն այդ երկրում:
211:48
«50 միլիոն «նորաձևության շաբաթ»-ին․ էս կարգի բյուջեի հերն անիծե՞լ»․ Մանուկ Սուքիասյան (լուսանկար)
2611:24
7011:21
«Հայաստան-Ռուսաստան հակադրության ամենածանր հետևանքները կրելու է հենց Հայաստանը»․ Մանուել Մանուկյան
4210:48
10710:44
«Ռուսաստանն այժմ ունի Կովկասից դուրս մղվելու վտանգ, որում մեծ դեր է խաղալու Ադրբեջանը»․ Արտակ Զաքարյան