Նինոծմինդայի քաղաքապետի թեկնածու է առաջադրվել Անիվարդ Մոսոյանը
Վրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունը քաղխորհրդի նիստից հետո հայտարարել է տեղական ինքնակառավարման մարմինների առաջիկա ընտրություններում քաղաքապետերի թեկնածուների անունները: Իշխող կուսակցության նախագահ Իրակլի Կոբախիձեի հայտարարությամբ՝ Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրվել է գործող քաղաքապետ Անիվարդ Մոսոյանի թեկնածությունը: Այս մասին հայտնում է Aliq.ge-ն:
Անիվարդ (Անի) Մոսոյանը ծնվել է 1974թ. Բոգդանովկայում: 1991թ. ավարտել է թիվ 2 միջնակարգ դպրոցը: 1996թ. ավարտել է Երևանի Տնտեսական-իրավաբանական ինստիտուտի հոգեբանության ֆակուլտետը: 2000թ. ավարտել է Թբիլիսիի Գաենաթիի համալսարանի հոգեբանության և վրաց լեզվի բաժինը: 1994թ-ից աշխատել է Նինոծմինդա քաղաքի թիվ 3 դպրոցում՝ որպես վրաց լեզվի ուսուցիչ, 2008-2009 թթ. նույն դպրոցի տնօրենն է եղել։
2009-2011թթ. Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի Ռեսուրս կենտրոնի տնօրեն է եղել: 2014 թվականից Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի սակրեբուլոյի պատգամավոր է: