Հասանովը կարգադրել է «համարժեք պատասխան տալ սադրանքներին» Հայաստանի հետ սահմանին և ռուս խաղաղապահների տեղակայման վայրերում
Երկուշաբթի, 30 օգոստոսի, 2021 թ., 21:30
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը կարգադրել է «համարժեք պատասխան տալ սադրանքներին»՝ Հայաստանի հետ սահմանին և ռուս խաղաղապահների տեղակայման վայրերում: Վերլուծելով հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքներում տիրող իրավիճակը, որտեղ գտնվում է ռուսական խաղաղապահ զորախումբը, նա կարգադրել է «անմիջապես արձագանքել հակառակ կողմի սադրիչ գործողություններին», հատուկ ուշադրություն դարձնել նյութատեխնիկական ապահովման հարցերին: