ՌԴ-ն իր սև գործն արել է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ ասուլիսում ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը խոսել է նոյեմբերի 9-ի և հունվարի 11-ի փաստաթղթերի մասին և շեշտել․ «․․․խոսքը ոչ թե գործընթացի վերսկսման, այլ արդեն ստորագրվածի կատարման մասին է»։
Նաև ասել է․ «Մենք աջակցել ենք Հայաստանի քայլին, որը փոխանցել է ականապատ դաշտերի քարտեզը։ Կարծում ենք, նման քայլերով հնարավոր է միասին ապրել մեկ հողի վրա և շնչել մեկ օդով։ Մենք ամեն կերպ նպաստում ենք դրան»։ Տարակուսելի է, թե ինչու է Լավրովը կոչ անում Ադրբեջանին՝ ազատ արձակել հայ գերիներին, երբ ՌԴ-ն իր սև գործն արել է՝ քարտեզների միակողմանի տրամադրմանը նպաստելով։