«2500-ից ավելի հադրութցիներ արդեն լքել են Հայաստանը․ մենք ուզում ենք մնանք»․ հադրութցի
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Հադրութի տեղահանված բնակիչները բողոքի ակցիա են իրականացնում Կառավարության շենքի մոտ։ Նրանք պահանջում են, որ իրենց ապահովեն բնակարանով։
«Դիմում-բողոքների ընդունման բաժնի պետի հետ քննարկել ենք հարցերը․ մարդիկ ասում են՝ մենք չգիտենք՝ ձեզ ինչ պատասխան տանք, այսինքն՝ մեր վիճակն էլի մնում ա անորոշ»,- քիչ առաջ Կառավարության շենքից դուրս գալով՝ լրագրողներին ու բողոքի ակցիայի մասնակիցներին հայտնեց հադրութցի տղամարդը։
«Ներկայացրել եմ, թե Արցախում ինչ ա կատարվում, ինչ ա անում Արայիկ Հարությունյանը, ասել եմ, որ 27-32 մլն դրամ հատկացնում են առանձնատներ սարքելու համար, որ Արցախից 21 հազար մարդ կա ստեղ ու անտերության ա մատնված։ Խնդրել եմ Մհեր Գրիգորյանի հետ հանդիպում, որը, չգիտես՝ ինչու, չկա»,- նշեց տղամարդը։
«Թեպետ ասել եմ չբարձրաձայնեմ, բայց էսօր հանրայնացնում եմ․ 2500-ից ավելի հադրութցիներ արդեն լքել են ՀՀ-ն․․․ մենք էլ ուզում ենք մնանք մեր պետությունում»,- ասաց նա։