«ԵՄ-ն հավելյալ 100 միլիոն եվրոյի մարդասիրական օգնություն կհատկացնի Աֆղանստանին». Լյաեն
![]() 1529 Չորեքշաբթի, 15 սեպտեմբերի, 2021 թ., 17:48 Եվրամիությունը կավելացնի Աֆղանստանին հատկացվող մարդասիրական օգնության չափը՝ հավելյալ տրամադրելով 100 միլիոն եվրո: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 15-ին Եվրախորհրդարանի հերթական նիստի ժամանակ հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլկա ֆոն դեր Լյաենը: «Մենք աջակցում ենք աֆղանցի ժողովրդին: Պետք է հնարավոր ամեն բան անենք՝ հումանիտար ճգնաժամից խուսափելու համար: Դրա համար կավելացնենք մարդասիրական մեր օգնության չափը՝ որպես աջակցության ավելի լայն փաթեթի մի մաս»,- ասել Լյաենը: Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հայտարարել էր, որ Ժնևում նախարարական կոնֆերանսի մասնակիցները խոստացել են ավելի քան 1 միլիարդ դոլարի մարդասիրական օգնություն տրամադրել աֆղանցի ժողովրդին: |
5819:57
8319:56
6819:42
10519:36
11319:12
17318:43
Սուրբ Էջմիածինն իր զորակցությունն է հայտնում Արցախի պատանդառված պետական գործիչներին
14318:18
«Այսօր բոլորիս են դատել․ սա ակնհայտ արձանագրում է, որ այս «խաղաղությունը» ուղղակի «լոլո» է»․ Էդմոն Մարուքյան (տեսանյութ)